Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія — розділ стоматології, пов’язаний з втручанням на твердих і м’яких тканинах в ротовій порожнині, практикуючий такі методи лікування як: операції по видаленню зубів, зубозберігаючі операції, підсадка кісткової тканини, підготовка і імплантація зубів, а також різноманітні естетичні операції в парадонтології.

Хірургічна стоматологія в своїй практиці включає і видалення зубів. У випадках, коли лікування неефективне і видалення зуба неминуче, стоматолог-хірург професійно, швидко та безболісно видалить необхідний зуб. Можливе і видалення зубів мудрості, які виросли неправильно та заважають як при жуванні так і змиканні зубів в стані центральної оклюзії. Коли видаленням ураженого зуба займається стоматолог-хірург, то як правило, лікування стає більш професійним та проходитиме без будь-яких ускладнень та дискомфортів.

Також стоматологи-хірурги можуть проводити маніпуляції стосовно видалення кіст, які локалізуються на верхівці кореня зуба.

Крім того, кожен фахівець хірургічної стоматології, перед тим як видалити зуб, проконсультує пацієнта на рахунок протезування або навіть імплантації на місці відсутнього зуба.

Хірургічна стоматологія включає:

Зубозберігаючі операції:

Видалення зубів:

Хірургічна стоматологія передбачає повний перелік процедур, спрямованих на відновлення і збереження зубів, але в деяких випадках зуб зберегти не можна, тому й доводиться застосувати таку маніпуляцію як видалення зуба. Видалення зубів — найвідоміша хірургічна маніпуляція, що проводиться в ротовій порожнині пацієнта. Суть операції полягає у видаленні зуба чи його частини за допомогою спеціальних інструментів для різних зубів.

Показання до видалення зубів:

Протипоказання до видалення зубів:
Основні рекомендації після видалення зуба:

Лікування пухлин порожнини рота:

Рак ротової порожнини – це злоякісні пухлини, що вражають слизову оболонку порожнини рота, гортань, язик. Цей вид пухлини відрізняється від безлічі інших тим, що можна виявити захворювання на ранніх стадіях і невідкладно почати лікування.

Причини раку ротової порожнини:

Симптоматика:

Виділяють три фази розвитку симптомів раку порожнини рота:

  1. Початкова фаза раку. Виникають незвичні відчуття в зоні осередку. Біль здебільшого не відчувається. Спостерігаються виразки, ущільнення слизової оболонки, наліт білого кольору.
  2. Друга фаза раку порожнини рота. З’являються виражені виразки. Біль посилюється.
  3. Третя фаза раку порожнини рота (запущена). Пухлина стає небезпечною, дуже швидко поширюється на інші тканини, її розміри збільшуються, відчуваються сильні болі.
 

Попередження раку ротової порожнини:

Саме ж лікування раку порожнини рота включає:

  • Видалення пухлини хірургічним шляхом. Але якщо пухлина занадто далеко, то хірургічне втручання може мати неприємні наслідки для пацієнта.
  • Хіміотерапія. Суть в тому, щоб за допомогою хіміопрепаратів зупинити життєдіяльність ракових клітин. Доза хіміопрепаратів призначається лікарем і залежить від фази розвитку пухлини та її розміру. Препарати вводяться в кров, значить, діють вони не тільки на ракові клітини порожнини рота, але і на здорові клітини. Тому хіміотерапія може викликати пагубні наслідки на організм людини. Серед них ослаблений імунітет, випадання волосся, діарея, блювання тощо.

Заплануйте Ваш візит

Будемо раді Вам допомогти