КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Прості правила допоможуть зберегти здоров’я ваших зубів та гарну усмішку. Розповідаємо, скільки часу треба чистити зуби, як обрати “правильну” зубну пасту, чи треба користуватись ниткою і як часто слід міняти щітку.

З метою профілактики стоматологічних захворювань приходити на прийом до стоматолога необхідно двічі на рік (один раз в півроку). Догляд за порожниною рота відіграє важливу роль для збереження здоров’я людини. Перш за все це – здорові зуби та білосніжна усмішка.

Чистити зуби необхідно двічі на день (зранку та ввечері). Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Рекомендації, згідно з цією технікою, наступні: розміщуйте щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Робіть плавні «вимітаючі» рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очищувати язик. На кожній поверхні зубів необхідно робити по десять парних рухів щіточкою із обов’язковим залученням ясенного краю. Починати слід із жувальної групи нижньої щелепи: жувальні поверхні чистять обернено поступальними рухами, а зовнішні поверхні – зчищаючими рухами від ясен, внутрішні поверхні – скребучими рухами. Далі послідовно чистять інші групи зубів (премоляри, фронтальні зуби), переходять на другу сторону щелепи. У цій же послідовності чистять зуби на верхній щелепі. Чищення зубів завершують вертикальними рухами щітки при зімкнутих щелепах у фронтальній ділянці і круговими рухами в області жувальних зубів. Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хворіб ясен.

Зверніть увагу на необхідність застосування двох зубних паст – зранку одну, а ввечері іншу, щоб не виникло звикання мікрофлори ротової порожнини до паст і, відповідно, щоб паста спричиняла більшу дію (профілактичну і лікувальну). Вміст фтору зубної пасти завжди вказується на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо у вас підвищена чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор. Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку. Зубну щітку необхідно змінювати один раз в три місяці, а зубні пасти – чередувати.

Крім того, існують ще й інші засоби догляду за ротовою порожниною: зубні еліксири, зубні флоси (нитки). Зубні еліксири використовують для ополіскування порожнини рота тричі на день. Зубні нитки (флоси) використовують двічі на день (якщо складно почистити важкодоступні місця), а також з профілактичною метою. Нитки бувають ароматизовані і неароматизовані, вощені, невощені та інші.

Спосіб використання ниток: відривають нитку довжиною до 30см, розміщують руки вертикально і намотують нитку на середній палець кожної руки, причому на ліву руку намотують більшу частину нитки, а на праву – лише одну закрутку. Вводять нитку в міжзубні проміжки і знімають м’ягкі зубні відкладення від їжі.

Заплануйте Ваш візит

Будемо раді Вам допомогти